Mayr Hekimi – İç Hastalıkları Uzmanı


İstanbul’da doğan Dr. Hasan İnsel, Nişantaşı İngiliz Erkerk Lisesini(EHSB) bitirdikten sonra, doktorluk eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. Mezuniyet sonrası Almanya’da İç Hastalığı ihtisasını tamamlamış; uzman olduktan sonra yine Almanyada, Düsseldorf’ta sağlıklı yaşam, check-up ve önleyici tıp konusunda çalışmıştır. 

Türkiye’ye döndüğünde İç Hastalığı Hekimliği yanında, Almanyadaki çalışmalarının devamı olarak o zamanlar için çok yeni kavramlar olan sağlıklı yaşam, check-up ve preventif tıp konularında yoğunlaşıp, 1982 yılında Türkiyenin ilk Check Up Merkezi olan, “İntermed Sağlık Kontrol Merkezini” kurmuştur. 

Dr. İnsel sağlıklı yaşam çalışmalarına yurtdışında da devam etmiştir. Merkezi Viyana’da olan ESAAM-Avrupa Önleyici, Rejeneratif ve Antiaging Tıp Derneğinin kurucu yönetim kurulu üyesi olan Dr. Hasan İnsel, WAAAM-World Academy of Anti Aging Medicine’in de Akademik Kurul üyesidir. 

Columbia Cornell Universitesi New York Presbyterian Hastanesinin onbir yıl Uluslararası Bölüm Senior Danışmanlığını yapmış olan Dr. İnsel, Merkezi Michigan’da bulunan ve sağlıklı yaşam programları ve eğitimleri organize eden “International Association of Physicians for Healthy Living LLC” nin de Yönetim Kurulu Başkanıdır. 

Uzun yıllar Milliyet Gazetesi Cadde ekinde “Saatleri Durduralım” isimli köşesinde sağlıklı yaşam ve önleyici tıp konularını işlemiş, HTV de “Vip and Fit” programını hazırlayıp, sunmuştur. 

Bugünlerde kendisinin “Sağlıklı ve Genç Yaşam için Sağlıklı Sindirim” konulu Mayr Hekimliği kitabı çıkacaktır.

Dr. Hasan İnsel, Avusturyada sindirim sağlığı ile ilgili F.X. Mayr eğitimini bitirerek, Avusturya Tabip Odası onaylı Modern F.X.Mayr Hekimliği Uzmanı olmuştur. Uluslararası Mayr Hekimleri Derneği (International Society of Mayr Physicians) üyesidir. 

Halen kurucusu olduğu İntermed’in Onursal Başkanı olan Dr. Hasan İnsel, Mayr Hekimliği, Preventif Tıp ve Antiaging konularında çalışmalarına devam etmektedir.

Instagram: @drhasaninsel